Alaçam Alabalık Tesisleri

Kestel’e bağlı Alaçam Köyü, Uludağ’ın eteklerinde şirin bir Gürcü köyümüz. Aynı zamanda Uludağ Göller Bölgesi’ne ulaşım için giriş kapılarından biri de bu köyden geçilerek ulaşılabilecek bir noktada. Haftasonları piknik ve mangalcıların uğrak yerlerinden. Alaçam, aynı zamanda her mevsimde fotoğrafçılık açıından çok güzel manzaralara sahip.

Birkaç tane alabalık tesisinin olduğu köyde benim mutlaka gittiğim yerdir Alaçam Alabalık Tesisleri. Yeni yapılan yatırımlarla mescit de yapılmış ve ben gittiğimde bitmek üzereydi. Kalmak isteyenler için ahşap evlerin de olduğu mekanın tek eksisi, köy bağlantı yolunun biraz kötü olması ve bazen şehir merkezine göre  dereceye kadar ısı farkının olması. Bu nedenle yanınızda yedek giysileriniz mutlaka olsun.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

İki sene önce burada da anlatmıştım mekanı. Hala gittiğime göre beğenimi kazanmış. Güveçte alabalık yerken işletmenin sahibesi Fatma Hanım’dan mutlaka buz gibi ahududu suyu istemeyi de unutmayın. Çok yakın bir zamanda sırf doğa ve köy içi fotoğrafları için oraya tekrar gideceğim. Aynı zamanda kar başlamadan Bursa Jeep Safari ile de göller bölgesine gitme planlarım var. Bunları sizlerle buradan paylaşacağım.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın