Fotoğraflarla Bursa

Fotoğraflarla Bursa, Bursa Fotoğrafları

Bursa Heykel Gece Fotoğrafları

Bursa’nın kalbi hala Heykel Caddesi bana göre. Her ne kadar FSM ve Özlüce geceleri kadar ışıltılı ve parıltılı olmasa da her yere bağlanabilen yolları ile şehrin kalbi olmaya devam ediyor. Bursa inşaat sektöründeki gelişmeler ışığında artık yüzbinlerce insan Bursa’nın batısında yani bu iki mahallede ikamet ediyor. Buna rağmen hala bir acı çay için bile Mahfel’e geliyoruz. Çünkü Yıldırım, Osmanlı tarihinden taşıdığı izler ile bir cazibe merkezi.

7 Eylül 2017 günü iş yorgunluğumu üzerimden atmak ve Fuji XT2nin uzun pozlama performansını ölçmek için tripodumu da yanıma alarak kent merkezine indim. 2 kg’luk tripodu taşıyabilmek için kamp sandalyesi kılıfımı kullandım. Şehrin sokaklarında bu ekipmanla gezince ilgi odağı oluyorsunuz ve bu da çalışmanızı zorluyor. Bu nedenle genelde uzun pozlama yapmayı tercih ettim.

Fotoğraflarda Tophane Saat Kulesi, Tophane’den dolunay eşliğinde Ulucami minareleri, Ziraat Bankası Ulucamii Şubesi ve yine Tophane’den görülen ve şehrin karmaşasına hapsolmuş 1440 yılında inşa edilen Veled-i Saray Camii’ni çevreleyen ve üç farklı bölgeyi birbirine bağlayan üst geçidi görebilirsiniz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir%d blogcu bunu beğendi: