Bursa Tabiat Binicilik Merkezi

Kestel’e bağlı Kazancı Mahallesi’nde, eski adıyla Şükraniye Köyü‘nde yıllardır bulunan Tabiat Binicilik Merkezi‘ne geçtiğimiz hafta sonu uzun bir aradan sonra tekrar gittim. Daha önceleri girişinin ücretsiz olduğu tesiste şimdi farklı fiyat seçenekleri ve üyelik gibi opsiyonlar getirilmiş. Tekil ziyaretçi olarak 12 TL ödediğim giriş biletinin üstünde ücretin tamamının hayvanların yemlerine ödendiği ile ilgili bir bilgi vardı. Ayrıca bu ücrete yukarıdaki Cafe’den alacağınız bir adet kahve de dahil ve ben bundan gayet memnun kaldım. İkinci bölümde göreceğiniz cafe iç dekorasyonu da sizi fazlasıyla hoşnut edecek.

Tabiat Binicilik Merkezi’ne hep fotoğraf amaçlı gittiğim için henüz yararlanma şansım olmadı. Atları çok seviyorum ama ata binmek kesinlikle bana göre değil. Ama eğer dili olsaydı bir at ile oturup konuşmak isterdim. Çok saygı duyuyorum onlara ve bu nedenle faytonlara da karşıyım/z.

Kestel – Alaçam yolundan ulaşabileceğiniz gibi Bursa – İnegöl yolundan Ümitalan levhasına dönerek de ulaşabileceğiniz Kazancı biraz uzak kalıyor şehre. Bulunduğu alanda Bursa’nın sayılı zenginlerinin milyon dolarlık villaları da yer alıyor. Çok sayıda köpeğin olduğu mahalle, güvenlik kameralarıyla an ve an izleniyor. Bildiğim kadarıyla burada bir ülkenin diplomatının da evi bulunuyor. Ben bazen gün batımı için buradaki gölete de giderdim ama köpeklerden tırstığım için artık pek gitmiyorum.

Kazancı’da yine meşhur Muhtarın Yeri adlı mekan da bulunuyor. Kasap köftesi meşhurdur. Bir dönem, yani Kestel’de çalışırken de buraya sık sık giderdim. Bir gün giderseniz mutlaka manda yoğurdu da isteyin.

Tabiat Binicilik Merkezi:

Yanlış bilmiyorsam Çilek Mobilya’nın sahibine ait olan tesiste isterseniz her biri birbirinden özenle ayrılmış alanlarda gezinebilir, ister atlara binebilir veya isterseniz size ayrılmış bölümlerde oturarak atlı gösterileri izleyebilirsiniz. Peyzaj düzenlemelerinin ve iç yaşam alanı dekorasyonlarının oldukça başarılı olduğu mekan, Bursa gezilerinin önemli duraklarından biri olmaya aday.

Hemen girişte üç tane pek esvimli dostumuz sizleri karşılıyor. O kadar tatlılar ki size fotoğraf için poz verdiklerinde bile oldukça sakinler.

20 bin metrekare arazi üzerinde kurulu olan tesiste 6440 açık müsabaka maneji, 3224 kapalı manej, 3015 Pony Maneji ve Türkiye’de bir ilk olan Self Binicilik alanının yanı sıra 1500 metrekarelik 2 adet padok bulunmaktadır. Tesisimizde bulunan ve binicilik faaliyetlerine destek amacıyla kurulan Tabiat Café , eşsiz göl manzarasına sahip terası ve özgün menü ve konseptiyle üye ve misafirlere hizmet vermektedir. ()

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Serbest dolaşıma açık alanda peyzaj düzenlemeleri göz dolduruyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Cafe’nin iç düzenlemesi de güzel. Yazın göl manzaralı dış bahçesinde veya kışın şöminenin başında oturarak kahvenizi yudumlamayı unutmayın. Ayrıca kahvaltı hizmetinin de verildiği cafede farklı tadları deneyin!

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Fotoğrafını çekeceğiniz canlıları sevin be! (:

Kışın görüşmek üzere 😀

(*) https://tabiat.co/

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın