Fotoğraflarla Orhaneli Sadağı Kanyonu

15 Ağustos Cumartesi günü bir meslektaşım ile delice bir projeye imza attık ve doğru dürüst bilmeden Sadağı Kanyonu’nda yürüyüşe çıktık. Bugün ayın 26’sı ve ancak paylaşabiliyorum. (:

Amacımız, aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi Sadağı Kanyonu girişinden Büyükorhan’daki gölete kadar gitmekti. Tahminen 13 km’lik orta yollu bir parkur olacaktı. Akarsu yatağını takip ede ede hedefimize varacaktık. Ama gün, hiç de planladığımız gibi gitmedi.

sadagiSabah sekizde başlayan yürüyüşümüz, akşam saatlerinde ıslak bir halde minibüse bindiğimiz Armutçuk Köyü’nde son buldu. Saat 13.30 sularında sadece akarsu yatağını takip ederek ancak Durhasan Köyü civarına kadar ilerleyebildik. Parkur düz değildi ve hayatımda hiç bu kadar tepe ve kaya stoğu tırmanmamıştım. Üstelik yolculuğun tam 7 saati botumun içi su doluydu. Çünkü bir kayayı tırmanırken ayağım kaydı ve suyun içine düştüm. 13.30 sularında da Durhasan’a gidip oradan minibüsle Orhaneli’ye dönmeye niyetlendik ama o da tam bir fiyaskoyla sonuçlandı.

Durhasan’a gidene kadar GPS doğru dürüst çekmediği için bir kaç kez yolumuzu kaybettik. Yağmur başladı ve donumuza kadar ıslandık. Durhasan Köyü’nde otostop yaptık ama ne duran oldu, ne de durup da bizi alan. 8,5 km yürüdük yağmur altında. Hem de ne yürüyüş. Sırılsıklam olduk. Bir yandan da şimşek.

Armutcuk Köyü’ne vardığımızda saat 17.00’ye geliyordu ve artık ikimiz de bitmiştik. Aşağıdaki fotoğraflar, bu fiyaskoyla sonuçlanan ama kesinlikle zorlu ve zevkli olan bir maratondan geriye kalanlar. İyi ki yanıma fotoğraf makinemi almamışım, haşat olurdu. Bu ilk bölümdeki fotoğraflar, Note III ile çekildiler.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın