Gece, şehir ve insan

Gece, şehir ve insan:

Bursa, İstanbul gibi bir yaşam tarzı olmaya doğru koşuyor. Ama bunu biraz sancılı yaşıyor ve biz bu sancılı dönemi burada gösterebilmek istiyoruz. Bir zamanlar yeşil olan şehrimizde devasa yapılara hapis olan insanlarız biz ve gün geçtikçe doğaya olan özlemimiz daha da artıyor.

Bursa Tophane surları, Bursa’ya yeni gelmiş vatandaşlarımızın şehri yukarıdan görmek için tercih ettiği ilk duraklardan biri. Şehir merkezinin ortasına oturtulan ve Bursa’yı katleden TOKİ evlerini görmezden gelirsek Bursamızı tüm tarihi ve sosyal yapılarıyla bir arada görmek için en ideal yerlerden aynı zamanda. Ben de dün Fuji X-T2 makinamı astım boynuma ve şehrin sokaklarını gezmek için soğuk havaya aldırış etmeden dışarı çıktım. Çokça fotoğraf çektim, hafta içi yoruluyorum bankada çünkü ve fotoğraf, benim için bir soluklanma aracı.

Artık sitemizde toplu fotoğraf paylaşımlarından ziyade konuya ağırlık vereceğiz. Son paylaşımlarda bunu zaten fark etmişsinizdir.

Aşağıdaki fotoğraf dün 21.00 sularında çekildi. Hemen bastıkları yerin altından yansıyan spot ışık, fotoğrafımızın konusu olan insannların yüzünü aydınlatıyor. Ve hemen arkada devasa bina blokları. Gönül isterdi ki arkada uçsuz bucaksız bir yeşillik olsun.

Fotoğrafta LR ile bölgesel düzenleme yapıldı, parlak spot ışığın etkisi giderildi ve odak dışı gökyüzü karanlık yapıldı.

 

 

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın