Gölyazı’da gün batımı

Bursa’da gün batımı dendi mi akla gelen ilk yerlerden biri, belki de listenin en başındaki yerdir Gölyazı. “Gölyazı’da gün batımı” her gün farklı cereyan eder. Her gün aynı noktada aynı saatte bulunsanız bile aynı açıyı bir daha yakalayamazsınız. Güneş hep farklı yerlerden gelir. Haliyle her fotoğraf için tüneme, her pusu sizlere farklı günlerde farklı lezzetler verir.

Aşağıdaki fotoğrafı bugün saat 18.00 sularında günün batmaya başladığı zaman diliminde çektim. Uzun bir süre çömeldiğim yerde pusu kurduğumu söylemeliyim. Yerimin iyi olduğunu anlayan pek çok fotoğrafçı yanımda durdu ama en iyi açı benimdi. Kimseye kaptırmadım. Fotoğrafta herhangi bir efekt bulunmuyor.

Fotoğraftaki tur teknesi, son zamanlarda Gölyazı’da peydah olan müzikli ve saltanat kayığı konseptli oldukça hızlı bir tekne. Bölge halkının ana gelirlerinden biri tekne turu ve bu teknelerden birkaç tane daha olduğunu bugün gördüm. Nilüfer Belediyesi’nin gözleme ve çeşitli el sanatları için bölge halkına sunduğu olanaklar da göz önüne alındığında bunların iyi bir yatırım olduğu anlaşılıyor. Şu an çin tek eksik, Gölyazı’nın bozuk yolları.

Mart ayını da bu şekilde sonlandırıyoruz. Nisan ayında görüşebilmek dileğiyle.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın