Fotoğraflarla Bursa

Fotoğraflarla Bursa, Bursa Fotoğrafları

Keles Gököz Göleti’nde kamp

Bursa’da pek çok kamp yeri olmasına rağmen nedense Bursa yerine farklı illerdeki kamplara gidiyoruz. Örneğin bu bayramda Bozcaada’ya gittik kamp için. Oldukça zevkli olan Bozcaada Kamp maceramızı yakında yayına girecek olan cantamdakinotlar.com sitemizde bulabileceksiniz.

Gelin şimdi sizleri Keles’e bağlı Gököz Köyü’ndeki Gököz Göleti çevresinde attığımız kampa götürelim. Ağustos ayının 26-27’sinde yaptığımız bir gece iki günlük kampımızı normalde Gököz Göleti’nin herhangi bir yerine yapabilirdik ama gerek güvenlik, gerek ışık ve elektrik şarj imkanı ve gerekse tuvalet imkanları nedeniyle gölet çevresine yakın bir amanda kurulmuş olan Gököz Natural Park tesislerinin bahçesine attık. Üstelik 20 TL gibi oldukça cüzi bir ücrete.

Bu tesislerde genellikle Arap turistlerin kaldığı ahxap bungalov evler de var ama biz çadırcı olduğumuz için bu seçeneği tercih etmedik. Fiyatları hakkında detaylı bilgim yok ama en az 200 TL olduğundan eminim. Tesiste ayrıca ata binebilir, atv safari yapabilir veya bisiklet ve tekne turu yapabilirsiniz. ATV ücreti yarım saati 75 TL idi. Biz şimdilik bu imkanlardan yararlanmadık.

Tesise ait bir kaç köpek olsa da bizi pek rahatsız etmediler. Bizi tedirgin eden tek şey, atlar oldu. Sabahları bahçede salıverilmişlerdi ve bizden uzak dursalar da tayların kaşınan dişlerini çadırımızda denememeleri için biraz köşe kapmaca oynadık. Bunun dışında gece şarj imkanını bize sundular. Bu nedenle tesisin kamp için iyi bir tercih olduğunu düşünüyoruz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Gököz’de gece kampı:

Öncelikle ilk bilmeniz gereken şey, buraya hazırlıklı gelmeniz gerektiği. Bahçesinde konaklasanız dahi kendi gıda malzemelerinizi daha hesaplı edinebilirsiniz. Yine burası Uludağ’ın arkası olduğu için özelikle geceleri oldukça soğuk. Ben fotoğraftaki yeşil uyku tulumunda, partnerim ise Husky Anapurna -28’de uyuduk ve ben sabaha kadar dondum. Yedek kıyafetlerimi giymeseydim sanırım tüm gece uykusuz kalırdım. Husky Bizon, malesef kendinden bekleneni veremeyen bir çadır ve soğuğu olduğu gibi içeriye alıyor. Aldığımıza pişmanız ve başka bir çadıra geçeceğiz. Malum, kış kampları geliyor. (:

Tesisin bahçesinde ateş yakıp mangalınızı yapabilirsiniz ama biraz çadır alanının gerisinde kalıyor. Biz tüplü ocağımızı kullanarak menemen yaptık.

Bunun dışında akşam belli bir saatten sonra hava oldukza soğuyor ve ben yıldız pozlamak için pusu attığım halde ayaza dayanamayıp planımı başka bahara erteledim. Mutlaka uzun kollu giyecekleri yedekte tutun.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir%d blogcu bunu beğendi: