Keles – Kocayayla Yoldançık Kampı 2017

Merhaba dostlar, bir süre ev taşıma nedeniye uzak kaldık. Bugün bir nebze de olsa eksiklerimi tamamlamaya çalışacağım. Son zamanlarda çok fazla gezemiyorum.Elimde yeni çok az fotoğraf var. Olanlar da telefonumda ve data aktarım kablom da yanımda değil. Fırsat buldukça aktaracağım.

Bugün sizlere son ylların gözde gezi ve kamp mekanlarından Bursamızın nadide yerlerinde yapılan veya yapılacak olan kamp etkinlik duyurularını yayınlayacağım. Bu etkinliklerin dağıtımında Facebook’un yadsınamaz bir etkisi var.

Keles’e bağlı Kocayayla, bir süredir kampçıların gözdesi konumunda. Benim de bir kez yakın arkadaşlarımla kamp attığım alanda yılda bir müzik festivali de yapılıyor. Bursa’daki az sayıda derli toplu kamp alanından biri. En azından sakat da olsa elektrik ve şarj olanağı var ki kampçıları için en önemlilerinden biri de bu. Yine tuvalet ve su ihtiyacını da giderebildiğiniz bir alan. Yiyecek bir şey bulamasanız bile Keles’e arabayla yaklaşık 10 dakika mesafede. Yakın bir zamanda yine yakın arkadaş grubuyla kamp atma niyetindeyim. Tabi şu aralar Kapanca daha popüler. Kapanca ile ilgili sıkça soru geliyor. Bununla ilgili yakın bir zamanda daha geniş bir yazı yazacağım.

12-14 Mayıs 2017 tarihlerini kapsayan Yoldançık Kampı’ndan daha yeni haberdar oluyorum. Ama zaten programım olduğundan gitmem mümkün değildi. Yine de topluluk olarak takılmak isteyenler varsa aşağıdaki fotoğraf üzerinden bilgi edinebilirler. (https://www.facebook.com/yoldancik/)

Etkinlik organizasyonunun açıklaması şöyle:

Kocayayla Keles ilçe merkezi yakınlarında yer alan, adından da anlaşılacağı üzere oldukça büyük bir yayla. Keles’in 4 km. güney doğusunda bulunan Kocayayla’nın etrafı asırlık karaçam ağaçlarıyla örtülü ve Türkiye’nin de en büyük yaylalarından birisi. Deniz seviyesinden yüksekliği 1.200 m. olan yaylada bol oksijenli bir kamp bizi bekliyor olacak.

Kısa Notlar:
Kocayayla, motosiklet tutkunlarının da yakından tanıdığı bir bölge, Bursa enduro festivali her yıl Temmuz ayında bu lokasyonda düzenlenmekte.
Her zaman olduğu gibi 8. YoldanÇık Kampına da aileniz, çocuklarınız ve dostlarınızla katılabilirsiniz. Özellikle motosiklet ile gelecek olanlar bölgede bolca varolan dağ yollarında dolaşmaktan büyük zevk alacaklardır.

Kampa gelecekler Keles ilçe merkezinden geçerek ihtiyaçlarını ve alışverişlerini tamamlayabilirler. Keles çarşısı kamp alanına 3 Km uzaklıkta. Kamp alanında cep telefonları çekiyor.

Kamp boyunca orman içinde mangal haricinde ateş yakılmasına izin verilmiyor ancak piknik alanında çok sayıda barbekü bulunuyor, tabi arabayla gelecekseniz en iyi kendi mangalınızı ve kömürünüzü getirmek.
Kamp alanında bir kaç farklı noktada variller içinde ateş yakılacaktır.

�Kamp alanında restorant, cafe bulunmuyor, tedarikli gelmenizde yarar var.
�Kamp alanında; Erkek/Bayan tuvaletleri, elektrik ve gece aydınlatması bulunuyor.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

 

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın