Kocayayla’da kamp sezonu açıldı

Temmuz’daki Enduro festivali öncesi Kocayayla’daki ilk kampımızı 21-22 Mayıs’ta yaptık. Odun ateşi çevresinde sabah 04.00’e kadar oturup yemeğimizi çalan tilkinin peşinden koşmak, saatlerce konuşup doğanın sesini dinlemek eşsizdi.

Kocayayla, dünyaca meşhur bir alan yapılabilir. Bunun için altyapı az çok yapılmış. Ama gelin görün ki daha çok tanıtıma ve insanların gelmesini cezbedecek sosyal olanaklara sahip olmalı. Vakt-i zamanında bungalov tipi evler yapılmış ama mahkemelik olduğu için şu aralar boş öylece atıl bir şekilde duruyorlar. Yine paintball tarzı faaliyetler varmış zamanında ama şu anda sadece koyun güden çobanlar var. Büyükşehir Belediyesi buraya yatırım yapsa Bursa ekonomisine hatırı sayılır bir getiri sağlar diye düşünüyorum.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Havanın yağmurlu olacağını biliyorduk ama bu kadar yağacağını tahmin etmiyorduk. Keles ilçe merkezindeki bir nalburiyeciden aldığımız 20 metrekarelik naylon brandayı çadırların üzerine, alandaki ağaçların arasına gererek hem gün boyu yağan yağmurdan korunduk ve mangal ve gece ateşinin sönmesini önledik, hem de kamp ateşinin etrafında uzun süre oturabildik.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın