Kumsaz’da İki Yolcu

Gemlik‘e bağlı Kumsaz, ağırlıklı olarak Yunanistan Türkleri’nin yazlıklarıyla dolu sakin bir kasabamız. Az ilerideki Kurşunlu’nun gölgesinde kalsa da özelikle geçen sene Büyükşehir’in yaptığı sahil düzenleme çalışmaları sonrasında yeni bir görünüme kavuştu. Sahil kesiminde kalan bataklığın da kurutulması ve doldurulması sonrasında özelikle yaz aylarında tatilcilerin uğrak yerlerinden biri olmaya aday. Hemen sahil bandının arkasındaki Burfaş tesisi de belediyenin bu yönde bir düşüncesi olduğunu gösteriyor bize.

Aralık ayının bir cumartesi günü biraz kafa dinlemek, biraz da deniz kenarında gezmek için Kumsaz’a gittim. Havanın görece serin olması nedeniyle çok fazla insan yoktu. O sırada deniz kenarına monte edilen ahşap yolun üzerinde yaşlı bir adam ile bör köpeğin aynı çizgide yol aldığını gördüm ve sepya renklerini de sevdiğim için bu kadrajı sizlere sunmak istedim. İşin en güzel yanı da ikisinin de birbiriyle alakasız olmalarıydı. Sadece yönleri aynıydı.

Yakın bir zamanda yine Kumsaz’dan fotoğraflarla burada olacağım. Gökyüzünün temiz olduğu bir gece burada gece fotoğrafları çekmeyi umuyorum.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın