Mudanya Kapanca’da Kamp

Mudanya Kapanca’da Kamp” yazımızın konusu olan antik zamanların Korsan Koyu, şimdilerde artan popülaritesi ile yerel ve şehir dışından gelen grupların gözde kamp yerlerinden biri olmaya başladı. Mudanya Belediyesi’nin süslü tabelalar asmak dışında altyapı olarak hiç bir şey katmadığı alanda ilk olarak geçen sene kamp yapmıştık. Yine bir yaza geçiş dönemiydi ve oldukça soğuktu.

Trilye yönünden Ketendere‘ye varmadan yaklaşık 1 km kadar geride küçük bir levhanın işaret ettiği ve oldukça bozuk bir yolda ilerleyerek varıyorsunuz kamp alanına. Tamam doğal olsun sevgili Mudanya Belediyesi de, yağmurlu günlerde o çamurlu yoldan ancak bir traktörün veya jipin geçebileceğinin farkında mısınız? Doğanın canlanmaya başladığını yol boyunca gelincikleri seyrederken anlıyorsunuz.

14 Nisan Cumartesi günü pılımızı pırtımızı toplayıp Kapanca’ya doğru yol aldık. Malesef bir Bursalı olarak hala Trilye’ye gitmek için Mudanya’nın o sıkıcı ve gereksiz trafiğiyle dolu yollarını arşınlayıp vardık Kapanca’ya. En son birkaç ay önce gittiğim alanda çadır atmamızı imkansız kılan dikenli maki bir ot örtüsü vardı. Bu sefer az da olsa vardı ama çadırımızın altına tentenin delinmemesi için kalın bir örtü serdik. Gün batana kadar saatlerimizi o alanda geçirdik. Türlü konseptler yapmayı da ihmal etmedik. 😀

Ta ki gökyüzünü kara kara bulutlar kaplayıncaya kadar. Ve aniden çöken karanlık bize gün batımını izleyemeyeceğimizi de gösterdi. Sonra aniden çıkan şiddetli lodos da gecenin zor geçeceğinin işaretçisiydi. Ve kaçınılmaz son. Hava tahminimizden fazla soğuyup rüzgarın şiddeti de artınca o gün kamp yapmamaya kararv erdik. Zaten koya doğru kurulu olan diğer ziyaretçiler de kalamadılar. Rüzgar nedeniyle alanda kamp atacakların bu mevsimde bile kışlık ekipmanla gelmelerinde fayda var. Yazlık uyku tulumu ile rezil olursunuz.

Zaman geçirdiğimiz süre boyunca neler görmedik ki? Önce çobanının sözünden çıkan meraklı koyunlarla aracım arasında kaldım. Kamp alanında çadıra zarar verebilecek hayvanların başında geliyorlar kendileri. Ha bir de inekler. Zor bela savuşturduk.

Çadırımızın çivilerini çaktıktan sonra başladık çadır fotoğrafları çekmeye. Kalamadık, bari çekelim değil mi? (:

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Baktık gün batımını çeekemeyeceğiz inat etmedik, fazla beklemedik gün batımını ama en kısa zamanda arkadaşlarımızı da alıp gün kamp yapacağız.

Kapanca Kamp Alanı ile ilgili notlar:
* Alana hazırlıklı, ekipmanlı gidin. En yakın market 30 dakika mesafede Trilye’de bulunuyor.
* Alanda çokça köpek var. Zararsızlar. Onlarla yemeğinizi paylaşın mutlaka.
* İçki içip çevreyi rahatsız eden pek kimse olmaz. Zaten alan tekin. Siz yine de kamp bıçağınızı yanınızda bulundurun.
* Ateş yakmak için yanınızda kütük veya odun yoksa yedek kıyafet götürün onları yakarsınız. (:
* Hemen aşağıdaki koyu bir zengin satın almı. Aşağıya inmenize izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda plajların kamu malı olduğunu kendilerine hatırlatın, haklarınızı koruyun.
* Kanonuz varsa adı geçen yerde balık avlayabilirsiniz. En kısa zamanda planımız böyle inşallah.

Aklıma gelenler bunlar. Hoşçakalınız.

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın