Suuçtu’da sonbahar

Suuçtu Şelalesi, Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde bulunuyor. İlçe merkezindeki Yalıntaş Mahallesi’nde Devecikonağı tabelalarını takip ederek yaklaşık 20 km ilerleyerek ulaşabileceğiniz şelale, yaklaşık 40 metrelik yüksekliğiyle sizleri bekliyor. Haftasonları ve özelikle yaz döneminde oldukça yoğun olan şelalede uzun pozlama fotoğrafları çekebileceğiniz pek çok gizli nokta bulunmakta.  Bu tür fotoğrafları yakalayabilmek için haftasonları erken saatlerde veya tercihen hafta içi erken saatlerde gelmek gerekebilir.

Şelale çevresinde ve şelalenin yukarı doğru olan bölümlerinde banklar var. Piknik yapmak için elverişli olan bu alanlarda ailenizle uzun süreli konaklama yapmanız mümkün. Bölgede ateş yakılmasına izin verilmiyor. Zaten yakılması da oldukça tehlikeli.

Eğer zorlanmayacağınızı düşünüyorsanız şelalenin hemen solundaki bayırı tırmakanark üst bölüme çıkmanızı da tavsiye ederim. Şelalenin aktığı uçurumun hemen gerisinde inanılmaz güzel bir akarsu yatağı ve karstik oluşumlar bulunuyor. Özelikle fotoğraf çekecekler için tripod taşınmalı diye düşünüyorum. Bu bölüme arzu ederseniz, şelale girişindeki ilk yol ayrımında devamlı yukarı giderek aracınızla da ulaşabilirsiniz ama park yeri sıkıntısı nedeniyle en son noktaya kadar ilerlememekte fayda var.

Fotoğraflar, 24 Ekim Pazar günü çekilmiştir.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın