Trilye sokaklarından…

Tekrar selamlar. Haziran ayında yıllık izne ayrıldığımdan siteye haziran ayı boyunca içerik ekleyemedim. Micra ile 3 bin km kat edip Salda Gölü’nden başlayan kamplı yolculuğumuz Alaçatı’da sona erdi. Bursa dışı gezilerimiz ve yolda karşılaştıklarımız ile ilgili ayrıca bir site projemiz de olduğundan enerjimi biraz da oraya kaydırdım ama fotograflarlabursa.com devam edecek. Hatta içerik olarak biraz daha zenginleştirmeyi düşünüyorum.

Aşağıdaki fotoğraflar, şehrin bunaltıcı atmosferinden kaçmak için tercih ettiğim yerlerin başında gelen Trilye’de Kasım 2016’da sngl_venus tarafından Iphone ile çekildi. Obje çekimleri ağırlıklı olduğundan ayrıca paylaşmayı uygun gördüm.

Trilye, Mudanya’nın can sıkıcı trafiğine ve bitmek bilmez kaldırım ve yol çalışmalarına katlanırsanız ulaşabileceğiniz bir konumda bulunuyor. Oldukça küçük bir sahili olmasına rağmen insanların şehirden uzaklaşmak için gittiği, zaman zaman eline taş alıp denize fırlattığı, sahilinde gün batımını izlediği veya kıyı boyunca içkili içkisiz restoranlarında ailecek balık yemeyi tercih ettiği nezih bir beldemiz. Ben daha çok martıları, eski evleri ve mübadele döneminden kalma kilise ve benzeri yapıları için tercih ediyorum. Her gittiğimde mutlaka bir tanıdığa denk geliyorum. Çünkü Bursa artık tıkanmış durumda. Şahsen Bursa’yı pek de özlememişim.

Bir şehri tanımak için camiilerine, göletlerine götürecek tur otobüslerinizden inip şehri yaşamanız gerekli. Bursa’nın bir ucundan bir ucuna harita üzerinde  10 km olan bir etabı 1,5 saatte aracınızla tamamladığınızda anlayabilirsiniz bunu. Neyse, bunlar derin konular.

 

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın