Uludağ Sarıalan’da mangal keyfi

Uludağ Sarıalan’da mangal keyfi

Temmuz ayı boyunca sizlerden kopuk kaldım. Bunun bir numaralı nedeni Temmuz 2017 itibariyle faaliyetini durduran Clef eklentisi idi. Siteye girebilmek için bir süredir uğraş veriyordum. Ardından bu süre boyunca siteme dadanan Rus ip’li saldırganlar nedeniyle de hosting firması kaynaklı sorunlarla boğuştum.

Bugün birkaç paylaşım yaparak temmuz ayını es geçmemek istedim. İlk paylaşımımız, geçen haftasonu aldığım Fuji XT2 test sürüşlerini de yaptığım Sarıalan’dan. Sevgilimin yoğun haftasonu mesaileri nedeniyle temmuz ayında pek gezilere gidemedik. Biz de her fakir Bursalının yaptığı gibi Uludağ’a hamak ve mangal keyfi yapmaya gittik. Bugün bol bol Uludağ ve Sarıalan fotoğrafı göreceğiz.

Sarıalan, Uludağ yolu üzerinden araçla gitmeye karar verdiğinizde milli park giriş turnikesinden yaklaşık 10 km sonra sola dönüş tabelasıyla ulaşabileceğiniz, çok zengin bitki ve hayvan çeşitliliğine ev sahipliği yapan ve genel olarak Bursalıların temel yürüyüş, kamp ve trekking alanlarından birisi. Şu aralar zengin Arapların uğrak yeri olan Sarıalan’da ahşav evlerde konaklama imkanı da bulunuyor. Ücreti hakkında bir bilgim yok ama iletişim tabelasında sadece telefon numarası yazdığına göre adamına göre fiyat uygulaması bulunuyor.

Geçen hafta Sarıalan’da yer bulamayınca yol üzerinde bir yerde orman içinde kalmıştık. Dünkü gezimizde ise havanın serin olması nedeniyle pek insan yoktu ve Sarıalan piknik alanında konaklamayı uygun gördük. Kısa bir mangal ve hamak sefasından sonra yeterince üşüdüğümüze kanaat getirip Uludağ’dan ayrıldık. (:

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın