Uludağ Whitefest

Uludağ her yıl şubat ayında çeşitli sponsorların ve sanatçıların katılımıyla Uludağ Whitefest düzenliyor. İki kez gitme fırsatı bulduğum etkinlikler malesef iş hayatımıza dokunduğundan gece geç saatlere kadar kalma şansımız olmadı. Fotoğrafçı olarak katıldığımız etkinliklerde çekilmiş yüzlerce fotoğraftan en net ve en anonim olanları seçerek burada yayınlamaya çalışıyoruz.

Bu seneki etkinlikler Beceren Otel pistinde yapıldı. Şatafatlı sahne ve ses düzeni ile beğenimizi kazanan festivalden detaylı görüntüleri yine burada bulabileceksiniz.

Uludağ, her sene yerli ve yabancı pek çok tatilciyi kucaklıyor. Seneredir düzeltilemeyen otopark sorununu gözardı edersek harika bir tatil durağı olduğu söylenebilir. Tabi Uludağ’ın kaymağını yine Araplar yiyor ama bu başka bir yazı konusu. (: Uludağ’da acemisinden ustasına kadar tüm kayakçıların kayabileceği çeşitli zorluklarda parkurlar bulunuyor. Örneğin Beceren Otel’in pistinde yerden kalkamayan acemisi ile ustası aynı pisti paylaşabildiği gibi kndilerine ayrılan ayrı bölümlerde de kayabiliyor. Biz daha çok düşenlerle ilgilendiğimiz için ortak bölümleri tercih ettik. (:

Çekimlerde Canon 135 mm f/2 ile mümkün olduğunca net fotoğraflar çekmeye çalıştık ama elimizdeki imkanlar şimdilik croplu makinalara izin verdiğinden geniş açı çekimler yapma şansımız yakın mesafeden sınırlı kaldı. Yakın bir zamanda profesyonel ekipmanlara geçmeyi umuyoruz. O zaman sitemizde daha zengin içeriğe ulaşabileceksiniz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın